Učíte na střední nebo základní škole?

Jste ředitelkou/ředitelem školy?

Pracujete pro vzdělávací organizaci nebo instituci?

Právě Vám je určen další ročník konference AFS Vzdělání pro život, která proběhne online 12. 3. 2021.

Jak se proměňuje české školství a jaké výzvy je čekají v příštích letech? Jaké požadavky klade na dnešní vzdělávání rychle se měnící trh práce? Jak studenty efektivně připravit na život v 21. století? Jak zavádět inovace do vzdělávání a přitom nevyhořet?  

Těmito a dalšími otázkami se budou zabývat odborníci na vzdělávání a vzdělávací politiku v rámci svých příspěvků. Součástí konference bude panelová diskuze i rozhovory a prezentace zaměřené na aktuální témata.

Pojďte s námi čerpat inspiraci od skutečných profesionálů i z řad ředitelů a učitelů.

Program

Předběžný program a časový harmonogram:

10:00 Zahájení a úvodní slovo
10:10 – 11:45 Příspěvky a panelová diskuze
12:15 – 12:45 7 návyků skutečně efektivních lidí (Covey)
Rozhovor s ředitelem POJ Frýdek-Místek Martinem Tobiášem
13:00 – 15:00 webináře: Prevence a psychohygiena pro učitele (Nevypusť duši) a OrgPad jako brána do vlastní duše (OrgPad)

Moderátor: Vojtěch Linha

student Smíchovské SPŠ, reportér Mediálního domu Preslova, spoluorganizátor a moderátor festivalu Schola Pragensis 2020

Video záznam z konference

Zpětná vazba účastníků

„V letošním roce bych chtěla především vyzdvihnout všechny zúčastněné řečníky, jejich zkušenosti byly velmi podnětné a opravdu ze školní praxe. Děkuji.“

Řečníci

sablik – konference 2021

Radko Sáblík

Ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, člen osmičlenné expertní skupiny pro vytváření Strategie 2030+, místostarosta v Mníšku pod Brdy.

Ve své škole prosazuje vysoké zapojení studentů a absolventů do jejího chodu. Ti se účastní kulatých stolů k vizím školy, podílejí se na propagaci školy, zastupují školu v jednáních se sociálními partnery, vedou workshopy pro žáky základních škol či seniory, školí v oblasti IT evropské učitele, provádějí osvětové besedy o kybernetické bezpečnosti.

Škola má svůj vlastní Mediální dům Preslova, který pro Prahu vytváří nový vzdělávací portál www.prahaskolska.cz a realizuje akci Schola Pragensis on-line. S MŠMT spolupracuje na tvorbě nového portálu www.Edu.cz a na vytváření videí pro propagaci Strategie 2030+.

Tobiáš – konference 2021

Martin Tobiáš

Učitel matematiky, fyziky, ředitel střední školy POJ F≈M – školy, která sPOJuje! Je aktivním tvůrcem koncepčních materiálů školy, jejichž významnou součástí je školní strategie internacionalizace a koordinátorem mnoha školních projektů, zejména aktivit Erasmus+ pro učitele. Absolvoval mnoho zahraničních kurzů a stáží na téma pokročilé metody vzdělávání, které aplikuje ve škole. Momentálně ve škole pracuje na programech celostního rozvoje osobní efektivity učitelů i studentů ve smyslu „7 návyků skutečně efektivních lidí“ a programu „Leader in Me“.

Osobní motto: Být prospěšný, jít vlastní cestou proaktivně a s pozitivním přístupem, posilovat sféru svého vlivu. Věci, které nemůžu ovlivnit, nesmí ubírat pozitivní energii.

marketa_tuha_konference_2021

Markéta Tuhá

Zástupkyně ředitelky 1. IT Gymnázia v Praze Satalicích. Působila jako učitelka na základní škole, později jako metodička a školitelka podílela se na vývoji inovativních projektů do škol. Založila vlastní podnikání ve zcela odlišném oboru projekce a výroby technologických rozvaděčů. http://www.gusto-energy.cz/.

Impulsem pro návrat do pedagogické profese byla spolupráce se sítí soukromých základních škol https://www.zsheureka.cz/, kde několik let pracovala jako ředitelka základní školy. Stála u zrodu a podílí se na řízení 1. IT Gymnázia v Praze Satalicích (vznik 2020). Škola staví na propojování učiva, smysluplném využívání moderních technologií a důrazu na současnost.

S AFS spolupracuje od roku 2014 a jako hostitelská rodina uvítala studenty a studentky z Chile, Turecka, Bosny a Hercegoviny, Itálie a Maďarska. 1. IT Gymnázium tak mohlo letos poprvé uvítat AFS studenta, který přijel na tříměsíční program do ČR.

indracek_konference_2021

Jan Indráček

Projektový manažer pražské pobočky McKinsey & Company. Primárně se v McKinsey věnuje oblastem veřejného sektoru, vzdělávání a dekarbonizace. Zároveň se zaměřuje na transformace velkých organizací, kde je třeba silný důraz na změnu práce lidí – a to především v provozních oblastech výroby a dodavatelských řetězců. Vzdělávání se věnoval a věnuje i mimo McKinsey: dva roky pracoval v bratislavské mezinárodní střední škole LEAF Academy, dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacími organizacemi Učitel Naživo nebo Letní Akademie Discover. Jan vystudoval moderní historii na univerzitě v Oxfordu.

orgpad_recnik

Vít Kalisz

Student softwarového a datového inženýrství na MFF UK. Jeho nejsilnější schopností je propojovat lidi mezi sebou a budovat silné týmy. Rád pomáhá lidem růst a posouvat se. I proto je dnes tvůrcem a spoluzakladatelem OrgPadu a proto dnes čtete tento text. Pomocí OrgPadu usiluje o usnadnění předávání a zpracovávání informací, zvýšení efektivity práce a celkové posílení lidské hlavy.

Webináře

Prevence a psychohygiena pro učitele

Ze světových studií vyplývá, že 20 % dospívajících ve věku 13-18 let prožívá duševní obtíže a že učitelství patří mezi profese nejvíce ohrožené syndromem vyhoření. I to jsou důvody, proč Nevypusť duši připravuje programy pro učitele 2. stupně základních škol a středních škol. Jsou zaměřené na péči o duševní zdraví a psychohygienu, ale také na komunikaci o duševním zdraví ve třídě, nebo nejčastější diagnózy u dětí a mladistvých.

OrgPad jako brána do vlastní duše

Čtete netradiční anotaci k netradičnímu semináři o uchopení vlastních myšlenek tak, abychom se v nich vyznali. Dozvíte se něco z filosofie, vyzkoušíte si sami vytvořit hodnotný výstup v OrgPadu a vyslechnete si příběhy pár středoškoláků o tom, jak OrgPad sami používají. Na mém semináři je spousta místa pro každého s chutí posouvat se a vytvářet něco hmatatelného. Bude to akční a bude to super.

Připojením k výše uvedenému workshopu vyjadřujete svůj souhlas s nahráváním i živým přenosem a následným zveřejněním nahrávky na YouTube.

Kontakt

Návrh bez názvu-8

 Jana Papajová

Koordinátorka vzdělávání a spolupráce se školami
M: 724 057 344
T: 222 317 138
E: [email protected]
www.afs.cz