Učíte na střední nebo základní škole?

Jste ředitelkou/ředitelem školy?

Pracujete pro vzdělávací organizaci nebo instituci?

Právě Vám je určen další ročník konference AFS Vzdělání pro život, která proběhne 6. 3. 2020 na adrese Gymnázia U Libeňského zámku v Praze.

Jaké je místo učitele ve vzdělávacím procesu v době, kdy hlavní roli hrají informační technologie? Jak se z učitelů mohou stát průvodci ve světě přesyceném informacemi, ze kterých je často uměním vybrat si ty vhodné? Jak mohou učitelé pomáhat tvořit mosty mezi generacemi, když sami jinou generaci tvoří? Kam se za 30 let od Sametové revoluce posunulo české školství a jakou cestu má ještě před sebou?

Těmito a dalšími otázkami se budou zabývat čeští i zahraniční odborníci na vzdělávání a vzdělávací politiku v rámci svých příspěvků a v panelové diskuzi. Součástí konference budou i workshopy zaměřené na aktuální témata, která pálí český vzdělávací systém.

Program

Předběžný program a časový harmonogram:

9:30 Registrace
10:00 Zahájení a úvodní slovo
10:20 Příspěvky a panelová diskuze
12:00 Oběd, komentovaná prohlídka školy
13:00 Workshop: Latest education innovations from Finland by Susanne Bäckman
15:15 Závěrečné slovo a zakončení

Vstupné je dobrovolné, výtěžek poputuje do sbírky Jaroslavy Moserové na středoškolské stipendijní programy. Součástí programu bude občerstvení, oběd a vyhlášení oceněných škol. Konference bude tlumočena do češtiny.

Moderátor: Bohumil Kartous

vedoucí analýzy a komunikace vzdělávacího think-tanku EDUin, mluvčí Českých elfů, editor Britských listů

Řečníci

Návrh bez názvu-2

Susanna Bäckman

  • Respektovaná a úspěšná učitelka, ředitelka a poradkyně v oblasti vzdělávání z Finska
  • Workshop: Latest education innovations from Finland
afs_petr_kostrohryz

Petr Kostohryz

  • předseda správní rady AFS Mezikulturní programy, o.p.s., neziskový manažer v OSN, Člověk v tísni, vládní poradce pro humanitární a rozvojové projekty

Workshopy

Latest education innovations from Finland by Susanne Bäckman

Students today are moving into a complex future in which multiliteracy, creative and critical thinking, agile use of technologies and strong cross-cultural communication skills will be vital. Navigating complex futures means our students need more than knowing – they need to be curious and creative collaborators, adept researchers and responsible self-managers. Susanna Bäckman will share how Finnish forward-looking education innovations are responding to these challenges.

Kontakt

AFS_medailonky_kristyna_polaskova_3ku2

 Kristýna Polášková

Koordinátorka vzdělávání a spolupráce se školami
M: 724 057 344
T: 222 317 138
E: [email protected]
www.afs.cz