Co si představíte, když se řekne Brazílie? Fotbal, který tady má rád opravdu skoro každý a určitě karneval, který je hodně proslulý a oblíbený. Z mnoha videí jsem se dozvěděl, že se v každém městě slaví jinak. Pláže, teplo po celý rok, nádherná příroda, která je mimochodem opravdu úžasná, samba a navíc nejvřelejší národ, jaký jsem kdy v životě měl možnost poznat.  Pro mnoho lidí tady jsme my Evropani „studení“. Toto jsou důvody, proč jsem si vybral na studijní pobyt zrovna Brazílii. A kdybych měl znovu na vybranou, určitě bych neváhal a zvolil bych Brazílii znovu!

Ve škole je to úplně jiné, hlavně díky profesorům, kteří jsou vtipní a snaží se udělat hodinu co nejvíce zábavnou a zároveň mi se vším hodně pomáhají.

br

Bydlím ve městě Campo Grande, což je hlavní město oblasti Matto Grosso do Sul. Má osm set tisíc obyvatel, takže je tu pořád co dělat. Mám tady skvělou rodinu, kterou mám opravdu rád – hostitelského otce, mamku a dvě sestry. Podnikám s nimi spousty věcí. Každou neděli třeba grilujeme, Brazilci tomu říkají „Churrasco.“ Je to brazilský styl grilování, kdy se sejde mnoho členů z rodiny, do které teď patřím.  S hostitelskými sestrami chodíme do parku, který je obrovský a moc pěkný, do kina, do obchodního centra, do restaurací a také hodně do posilovny. Mám nabitý program od pondělí do neděle, a to je to, co mě na tom strašně baví.

Václav Mečíř, Gymnázium Elgartova, Brno