Na začátku září jsme se vydaly do Vsetína. Chceme totiž vytvořit komunitu hostitelských maminek (tatínků) z celé republiky, které se budou aktivně zapojovat do dobrovolnického programu a dělat kontaktní osoby hostitelským rodinám. Z našeho DOSu Liberecko jsem vyrazila já – Hela, Blanka a Erika. V Hradci Králové k nám přisedla Petra z DOSu Hradubicko. Na rodinné chatě v Semetíně, kam jsem dojely po pár hodinách, nás očekávala Petra z DOSu Olomoucko.

Pochutnaly jsme si na výborné zelňačce a při tom si vyprávěly o svých rodinách a pomalu jsme se seznamovaly. Ráno jsme si přivstaly a po snídani-byla vaječina-neboli míchaná vajíčka nasedly do auta a jely směr Pustevny. Nejprve jsme si prohlédly stavby architekta Jurkoviče a potom šly pohodlnou hřebenovou cestou kolem sochy Radegasta až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje a zpět. Počasí nám opravdu přálo a tak jsme se mohly kochat nádhernými výhledy a cestou jsme si sdělovaly své AFS zkušenosti.

Naší další zastávkou bylo informační centrum v kapličce na Soláni a dřevěné sochy rozeseté na louce. Pak už jsme sjely dolů do Velkých Karlovic. Mohly jsme obdivovat starobylý dřevěný kostel Panny Marie Sněžné, dům, kde bydlel doktor Martin (ve skutečnosti budova fary) a dřevěné sochy kolem cesty ke kapli sv. Huberta.

Potom už jsme směřovaly zpět do Semetína. Uvelebily jsme se na terásce chaty, s krásným výhledem do údolí a na protější stráň. Petra nám ugrilovala připravené kuřecí a při víně jsme si vyprávěly zážitky z hoštění. Ani se nám nechtělo do postele!

V neděli jsme po snídani vyjely směrem k domovu. Cestou jsme ještě pro naše rodiny musely koupit pravé valašské  frgále a v Lošticích olomoucké tvarůžky. Všechny jsme byly spokojené a radovaly se z příjemně stráveného víkendu. Už se těšíme, že na jaře se sejdeme u nás v Podkrkonoší.

– Hela H., dlouholetá AFS dobrovolnice a bývalá hostitelská maminka