Jaroslava Moserová

Doc. MUDr. Jaroslava Moserová, DrSc., (* 1930, † 2006) byla česká lékařka, spisovatelka, překladatelka, diplomatka a politička.

Číslo účtu stipendijní sbírky: 107-3271010247/100

Každým rokem nabízíme stipendia do Německa a dalších zemí. Sbírku nesoucí jméno naší zakladatelky jsme se rozhodli otevřít proto, abychom nabídli studium jako možný klíč k lepší budoucnosti i těm středoškolákům, kteří nemají dostatek finančních prostředků na pokrytí nezbytných nákladů na vzdělávací programy.

Předpokladem pro získání stipendií je splnění podmínek předem stanovených a úspěšné zvládnutí výběrového řízení. Termín je vždy a v dostatečném předstihu zájemcům a veřejnosti avizován.

V dnešní uspěchané době nám mnohdy unikne, jak jednoduché a v důsledku pro nás velmi přirozené je podpořit druhého. Touha být užitečný, lidská solidarita a schopnost spolupráce nás přivádí k vlastnímu zapojení do konkrétního projektu či charitativní akce.

Zapojte se i Vy!

I malá částka může v důsledku zásadně změnit život konkrétního mladého člověka. Vzdělání patří mezi základní pilíře úspěšného života. Vaším darem podpoříte ty, kteří by jinak zřejmě nejistě překonávali své předsudky a stereotypy, těžko se naučili cizí jazyk a možná i složitěji startovali naplněný a snad i šťastný život.

PŘISPĚJTE NÁM NA DARUJSPRAVNE.CZ

Stipendijní sbírka Jaroslavy Moserové je součástí projektu Darujspravne.cz, iniciativy Fóra dárců, jehož cílem je prověřovat a doporučovat veřejné sbírky klíčových neziskových organizací v České republice. Tato certifikace přináší individuálním dárcům nejen jistotu, že věnované peníze, věci nebo čas skutečně doputovaly tam, kam měly, ale i možnost jak snad snadno a rychle podpořit danou organizaci.

Zůstatek na sbírkovém účtu k 31.12.2018 byl 62 816,38 Kč.

Čerpání sbírky v roce 2018

Vzhledem k omezeným finančním prostředkům na sbírkovém účtu se vedení společnosti v roce 2018 rozhodlo využít finančních prostředků až v roce následujícím, a to zejména za účelem nabídky mezikulturního vzdělávání většímu počtu zájemců.

Děkujeme všem, kteří podpořili tyto studenty a mezikulturní vzdělávání v České republice.

(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WLHS6KD');
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/en_US/sdk/xfbml.customerchat.js#xfbml=1&version=v2.12&autoLogAppEvents=1'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '607672792921135'); fbq('track', 'PageView');