Plánujete vyslat svého syna či dceru do zahraničí na dlouhodobý studijní pobyt? Jedinečnou příležitostí, jak poznat program z druhé strany a pochopit, co Váš potomek bude prožívat na programu, jak a co prožívá hostitelská rodina, je zapojit se do hostitelského programu. Staňte se hostitelskou rodinou rodinou a využijte tak jedinečnou možnost zvýhodněných podmínek pro vyjíždějící děti z řad hostitelských rodin!

AFS poskytuje 15% až 20% zvýhodnění, v maximální výši 50 000 Kč, na studijní programy v zahraničí studentům z řad hostitelských rodin, kteří hostili alespoň 5 měsíců. Zvýhodnění pro studenty z řad hostitelských rodin je možné využít maximálně 10 let zpátky, tzn. v roce 2023 lze zvýhodnění využít pro zájemce, kteří se do hostitelského programu zapojili v roce 2013 a později. Zvýhodnění se nemusí týkat všech typů a délek studijních programů. Konkrétní informace vám ráda poskytne koordinátorka programu studia v zahraničí Zuzana Čučková.

Přivítejte svět u vás doma

Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci.
gustavo

Kdo jsou hostitelské rodiny AFS?

Právě na hostitelské rodině nejvíc záleží, jak se zahraniční student bude v cizí zemi cítit. Poskytují totiž mnohem víc než jen přístřeší a stravu.

Kdo jsou hostitelské rodiny AFS?
výročka 2021

Poznejte studenty AFS

Studenti AFS pocházejí z celého světa a prokázali, že jsou připravení na studium v zahraničí. Podívejte se, kteří studenti do České republiky přijedou příští školní rok:

Poznejte studenty AFS
host_mam_jicin

Časté otázky hostitelských rodin

Hoštění zahraničního studenta u vás doma může být velký krok do neznáma… Připravili jsme si proto pro vás seznam nejčastějších otázek týkající se AFS hostitelského programu.

Časté otázky hostitelských rodin

Nezávazné přihlášení