V AFS věříme, že šanci zažít studium v zahraničí by měl mít každý student/ka. Prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové a ve spolupráci s dalšími organizacemi nabízíme každoročně několik částečných i plných stipendií do celého světa.

Stipendia na studijní programy v zahraničí

sam_konference

Destination Unknown

AFS poskytuje částečné stipendium Destination Unknown na semestrální a roční studijní programy. Každý rok nabízíme pestrý výběr zemí, v nichž je možné za naší finanční podpory studovat. Uchazeči mají možnost zvolit si preference, finální výběr cílové destinace je na programu Destination Unknown.

Nabídku stipendií na školní rok 2025/2026 zde zveřejníme v září 2024.

kolbabovi_hf

Zvýhodněné podmínky pro zájemce z hostitelských rodin

AFS poskytuje 20% zvýhodnění (v maximální výši 50 000 Kč) na studijní programy v zahraničí studentům z řad hostitelských rodin, které hostily AFS zahraničního studenta po dobu alespoň 5 měsíců. Zvýhodnění je možné využít až 10 let zpátky, tzn. v roce 2024 mohou zvýhodnění využít rodiny, které se do hostitelského programu zapojily v roce 2014 a později.

hamburk_linka_nemecko

Částečné stipendium na program v Německu s ČNFB

Ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti nabízíme od roku 2002 částečná stipendia na trimestrální a roční programy v Německu. Za této finanční podpory s námi studovalo v Německu bezmála již 180 studentů/tek.

Nabídku stipendií na školní rok 2025/2026 zde zveřejníme v září 2024.

nfsa_viktor

Stipendijní program Nadačního fondu ŠKODA AUTO

Toto plné stipendium nabízíme ve spolupráci se Škoda Auto středoškolákům z regionů Mladoboleslavsko, Rychnovsko a Vrchlabsko. 

Bezmála již 50 studentů vyjelo za této finanční podpory do zemí jako např. Kolumbie, Lotyšsko, Brazílie, Itálie, Čína, a mnohých dalších.

Nabídku stipendií na školní rok 2025/2026 zde zveřejníme v září 2024.

Více informací
Náhledy web_nemecko_betka

Částečné stipendium na program v Německu (Čáslav)

Studuješ na Gymnáziu či Střední odborné škole pedagogické v Čáslavi? Nabízíme ti možnost získat částečné stipendium na program v Německu. Toto stipendium nabízíme ve spolupráci s Honorárním konzulátem ve Stuttgartu. Je určené na studium ve spolkové zemi Baden-Württemberg.

Nabídku stipendií na školní rok 2025/2026 zde zveřejníme v září 2024.

Více informací

Novinky o stipendijních programech e-mailem:

Stipendia na virtuální programy

lAFS Effect+ for the Classroom

AFS Effect+ for the Classroom (pro učitele)

Ať už na střední škole vyučujete jakýkoli předmět, pomozte svým studentům a studentkám objevit Cíle udržitelného rozvoje (SGDs) a stát se aktivními globálními občany pomocí virtuálního programu AFS Effect+ for the Classroom. Přihlášky pro druhé kolo stipendií budou přijímány od 11. prosince do 14. ledna 2024.

Více informací (pouze v angličtině)
stem

AFS Global STEM Accelerators (pouze pro dívky)

Mimořádný stipendijní virtuální program (v angličtině) pro dívky, které jsou aktivními ve společnosti a mají chuť pomáhat řešit některé z největších globálních výzev současnosti.

Více informací (pouze v angličtině)

Poslechni si příběhy absolventů našich programů:

Ani 2022 & Amálka a Eliška 2020 & Honza 2003

Sbírka Jaroslavy Moserové

Více informací