Případy nákazy koronavirem (COVID-19) se téměř denně objevují v nových zemích, včetně České republiky a řady zemí, kde AFS působí.  Bezpečnost a ochrana zdraví účastníků našich programů – studentů, rodin i dobrovolníků je naší nejvyšší prioritou.

COVID-19 se šíří dynamicky a nepředvídatelně. Situaci průběžně a pečlivě sledujeme a jsme v pravidelném kontaktu s partnerskými organizacemi AFS, AFS International i s účastníky programů. Průběžně monitorujeme a přizpůsobujeme se doporučením Světové zdravotnické organizace OSN, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, národních ministerstev zdravotnictví a dalších renomovaných institucí.

Naše dlouhodobé zkušenosti s koordinací mezinárodních výměn po celém světě, často v nejistých dobách, se odráží v našem rozhodování a přizpůsobování se i rychle měnícím se okolnostem. V krajním případě mohou naše rozhodnutí vést k pozastavení programů v některých zemích, případně k předčasnému ukončení programu, jak tomu bylo začátkem roku v Číně a v Hongkongu, dle toho, jak se budou měnit a objevovat nová infekční ohniska viru. Naše rozhodování je zcela v souladu s našimi hodnotami, posláním a bezpečnostními závazky vůči účastníkům našich programů.

Pokud máte jakékoli pochyby či dotazy, neostýchejte se přímo spojit s naší kanceláří.

Jsme připraveni zodpovědět jakékoli otázky týkající se aktuální situace v zemích, kde AFS působí či s vámi probrat nejistoty a obavy, které můžete mít. Neostýchejte se s námi zkontaktovat i v případě, že váháte s výběrem země, či jste se již na vzdělávací program přihlásili.

Vzhledem k tomu, že se informace týkající se COVID-19 rychle mění, doporučujeme vám navštívit webové stránky Ministerstva zdravotnictví ČRSvětové zdravotnické organizace OSN (anglicky), či amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (anglicky). Informace o COVID-19 též poskytuje nonstop informační linka Státního zdravotního ústavu na telefonních číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Při sledování situace jsme v pravidelném kontaktu s našimi účastníky a rodinami.
V daném momentě AFS v České republice neruší ani neomezuje žádné programové aktivity (soustředění) v ČR.
Pokud si situace vyžádá,a budeme muset omezit či pozastavit aktivity či přistoupit k jiným ochranným opatřením, budeme takovou skutečnost sdílet se všemi dotčenými skupinami.

Pokud máte bezprostřední obavy, obraťte se na nás.

Děkujeme za vaši podporu a důvěru v AFS

Zde najdete oficiální vyjádření k situaci AFS International