Rok se s rokem sešel a o víkendu 18.-20.10. se uskutečnil již 13. ročník legendárního AFS Megavíkendu. Víkend nabitý školeními i zábavou se letos konal v Teplicích na Gymnáziu Teplice. Téma letošního Megavíkendu byla Kulturní výměna tučňáků na Severním pólu. Není se čemu divit, že naše výzdoba proměnila školu na víkend v náš všemi oblíbený (kulturní) ledovec se spoustou roztomilých tučňáků.

Letošního Megavíkendu se zúčastnilo přes 80 českých i zahraničních dobrovolníků, kteří si mohli během soboty a neděle vybrat z 10 různých workshopů a školení. Letošní výběr byl široký. Školitelé totiž byli letos opravdu mezinárodní tým, kromě našich úžasných KOŠistů (školitelů z Klubu odborných školitelů) měli svůj workshop i Robin z Belgie, Mary-Paz ze Španělska a Karolína z Polska. Účastníci si mohli vybrat ze spousty anglických i českých workshopů na téma např. internetové bezpečnosti, sociálních sítí a managementu, Aktivního naslouchání, Komunikace s (po)citem [kk1] a nechyběl ani workshop kde se účastníci mohli naučit různým způsobům relaxace.

Večerní doprovodný program byl nachystán na pátek i sobotu. V pátek si účastníci mohli vybrat z několika aktivit jako např. flipchart art, kreativní kroužek nebo shlédnutí krátkého dokumentárního filmu s diskuzí. V sobotu jsme všichni společně dojeli do Klubu Luna, kde si všichni mohli zatančit, zazpívat a navzájem se poznat i mimo prostory workshopů. Příjezd i odjezd byl již tradičně hromadným autobusem z/do Prahy, odkud již každý musel najít tu svou cestu zpět. Letošní Megavíkend se moc povedl a už se nemůžeme dočkat toho příštího, tedy 14. ročníku!

Alena Machálková, koodinátorka organizačního rozvoje