Milí čtenáři,

tak to máme za sebou, velký třesk ani konec světa se nekonal. Pro mnohé společnosti dlouho a s úzkostí očekávaný 25. květen přišel a zase odešel – byl vlastně jako jakýkoli jiný slunečný den v roce.

Ano, mluvím o Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (GDPR), na které jsme se i my v AFS zodpovědně připravili. Díky GDPR jsme pročistili databáze 70 let staré, což je v důsledku pozitivní, protože jsme si takzvaně uklidili stůl. V této souvislosti je možné, že Vám přišlo více emailů, prosíme o shovívavost a děkujeme Vám, že se i nadále můžeme těšit Vaší přízni.

V tomto červencovém vydání se můžete těšit na Aniččino vyprávění o Japonsku. Co je klíčem k pochopení tak rozdílné kultury? Po návštěvě Japonska zavítáme do kuchyně české hostitelské rodiny Idil z Turecka. Dozvíte se, z čeho měla rodina obavy a po čem se jim naopak bude stýskat. V dalším příspěvku se dočtete o konferenci v Istanbulu, kterou navštívili čeští pedagogové. V závěru na Vás čeká příběh naší dobrovolnice Lucky. Co jí vedlo k tomu připojit se k AFS dobrovolnické skupině a podařilo se jí překonat sebe samu? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v tomto novém newsletteru.

Krásné čtení a ještě krásnější prázdniny!

Klára Kutišová