První týden v květnu navštívily Plzeň tři 3 dobrovolnice AFS z Finska v rámci programu Exa exchange.
Kirsti, Raija a Carita  po příletu v neděli 3. května stihly ještě část Slavností svobody k 70. výročí osvobození Plzně.  Večer si spolu s námi poslechly koncert dětského sboru Andílci v Synagoze.
Pak nás čekal společný týden plný cestování a zážitků. Chtěly jsme jim ukázat co nejvíce našich krásných památek i přírody.  Program byl nabitý.  V Plzni jsme jim kromě centra města ukázaly také Pivovarské muzeum, výstavu Jiřího Trnky a výstavu obrazů Gottfrieda Lindauera v Masných krámech. Poobědvaly jsme tradiční česká jídla v restauraci Na Parkánu a ochutnaly nefiltrované pivo.
V okolí Plzně jsme se prošly po krásném parku u zámku Kozel a vystoupaly na zříceninu hradu Radyně, kde je nádherný výhled do krajiny. Pro svoji návštěvu si nemohly vybrat lepší obdob í- všechno kvetlo, mezi různými odstíny svěží zelené zářila žlutá řepková pole. Radost pohledět.
Výlet do Jižních Čech na zámek Hluboká, do Českého Krumlova a na Lipno s procházkou po Stezce v korunách stromů také neměl chybu
Další den jsme se společně vydaly do Karlovarského kraje. V Karlových Varech jsme ochutnaly několik pramenů a teplé lázeňské oplatky.  Lázně jsme si vyfotografovaly i z ptačí perspektivy z krásných vyhlídek nad městem.  Hrad Loket a zámek Bečov nad Teplou se nám také moc líbily.
Dvakrát jsme navštívily Prahu.  Při procházce Starý městem a Pražským Hradem jsme cítily dech historie. Nesměla chybět ani projížďka parníkem po Vltavě.
Během cestování jsme Finkám zodpovídaly zvídavé otázky týkající se české historie a tradic. Zazpívaly jsme jim také české lidové písničky.
Při rozlučkové párty  u nás doma jsme se hodně nasmály a dozvěděly se o soběnavzájem to, co jsme si při cestování nestačily povědět.
Odlétaly domů spokojené a plné dojmů.  A my tři české „hostitelské“ maminky se už těšíme, jak první týden v srpnu poletíme poznávat krásy Finska a znovu se setkáme s našimi novými finskými přítelkyněmi.