První týden v květnu navštívily Plzeň tři 3 dobrovolnice AFS z Finska v rámci programu Exa exchange.
Kirsti, Raija a Carita  po příletu v neděli 3. května stihly ještě část Slavností svobody k 70. výročí osvobození Plzně.  Večer si spolu s námi poslechly koncert dětského sboru Andílci v Synagoze.
Pak nás čekal společný týden plný cestování a zážitků. Chtěly jsme jim ukázat co nejvíce našich krásných památek i přírody.  Program byl nabitý.  V Plzni jsme jim kromě centra města ukázaly také Pivovarské muzeum, výstavu Jiřího Trnky a výstavu obrazů Gottfrieda Lindauera v Masných krámech. Poobědvaly jsme tradiční česká jídla v restauraci Na Parkánu a ochutnaly nefiltrované pivo.
V okolí Plzně jsme se prošly po krásném parku u zámku Kozel a vystoupaly na zříceninu hradu Radyně, kde je nádherný výhled do krajiny. Pro svoji návštěvu si nemohly vybrat lepší obdob í- všechno kvetlo, mezi různými odstíny svěží zelené zářila žlutá řepková pole. Radost pohledět.
Výlet do Jižních Čech na zámek Hluboká, do Českého Krumlova a na Lipno s procházkou po Stezce v korunách stromů také neměl chybu
Další den jsme se společně vydaly do Karlovarského kraje. V Karlových Varech jsme ochutnaly několik pramenů a teplé lázeňské oplatky.  Lázně jsme si vyfotografovaly i z ptačí perspektivy z krásných vyhlídek nad městem.  Hrad Loket a zámek Bečov nad Teplou se nám také moc líbily.
Dvakrát jsme navštívily Prahu.  Při procházce Starý městem a Pražským Hradem jsme cítily dech historie. Nesměla chybět ani projížďka parníkem po Vltavě.
Během cestování jsme Finkám zodpovídaly zvídavé otázky týkající se české historie a tradic. Zazpívaly jsme jim také české lidové písničky.
Při rozlučkové párty  u nás doma jsme se hodně nasmály a dozvěděly se o soběnavzájem to, co jsme si při cestování nestačily povědět.
Odlétaly domů spokojené a plné dojmů.  A my tři české „hostitelské“ maminky se už těšíme, jak první týden v srpnu poletíme poznávat krásy Finska a znovu se setkáme s našimi novými finskými přítelkyněmi.

(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WLHS6KD');
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/en_US/sdk/xfbml.customerchat.js#xfbml=1&version=v2.12&autoLogAppEvents=1'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '607672792921135'); fbq('track', 'PageView');