Studium v zahraničí je zkušenost na celý život!

Díky našim programům v zahraničí se staneš součástí hostitelské rodiny, která Ti otevře svůj domov a seznámí Tě se svou kulturou, jazykem a zvyky. Zároveň se během svého studia v hostitelské zemi seznámíš nejen s odlišným stylem výuky, ale získáš spoustu nových přátel. Tato zkušenost Ti otevře dveře do celého světa!

                                    Motto: Největší odvaha je překročit práh vlastního domova...


Anglicky umí kdekdo. Chce to další jazyk!

AFS nabízí studium ve více než 65 zemích. Naučíš se jazyk hostitelské země tím nejpřirozenějším způsobem – každodenním používáním. Jazyk je klíč k lidem, ke kultuře a k zážitkům.

Skutečná škola života

Studijní pobyt s AFS Ti přinese zkušenosti, které mohou mít na Tvé uplatnění v životě větší vliv než dobré známky: Umění se o sebe postarat a neztratit se, kdekoli jsi.

Nová země, nová dobrodružství, nová přátelství

Poznej zemi, poznej lidi. Tak, jak bys ji na dovolené neměl šanci poznat! Zblízka, v každodenním životě, se svými vrstevníky, které zajímají podobné věci jako Tebe.


Co Ti můžeme nabídnout?

Po dobu tří měsíců, půl roku nebo celého školního roku budeš součástí jiné kultury. S naší podporou se naučíš soběstačnosti a odvezeš si z programu v zemi, kterou jsi vždy chtěl poznat, maximum. Zároveň nezanedbáš školu, naopak, naučíš se ve škole dané země mnohem více než poučky z učebnic.

Největší nabídka zemí

AFS působí ve více než 65 zemích. Všude tam, kde nabízíme své studijní pobyty, má AFS kancelář a síť spolupracovníků, kteří přímo na místě poskytují podporu našim studentům.

Autentické a přátelské prostředí

Naši studenti středoškolských programů navštěvují místní školy. Zařadí se do kolektivu běžné třídy, kde se mluví jazykem dané země. Bydlí v rodinách se skutečným zájmem poskytnout zázemí studentům AFS. To všechno podporuje mezikulturní vzdělávání.

Staráme se o své studenty

AFS se stará nejenom o zajištění dopravy a školy, ale i o to, aby studenti svůj pobyt po všech stránkách dobře zvládli. Součástí pobytu je několik soustředění a kurzů. Každý student má svoji místní kontaktní osobu – garanta, který se o něho aktivně zajímá a pomáhá mu. Pro všechny případy je k dispozici hotline s nepřetržitým provozem.

Vybrané a prověřené školy

Pro středoškolské programy přednostně nabízíme kvalitní školy se všeobecným zaměřením, které mají zkušenosti s mezikulturním vzděláváním. Pokud má student zájem o určitou specializaci, snažíme se mu vyjít vstříc.

Vše, co potřebujete, je v ceně

Samozřejmě doprava, vyřízení všech formalit, zajištění školy, ubytování, jídlo v rodině, vyjma kapesného a svačiny. Žádné skryté poplatky. A navíc AFS ve většině zemí hradí učební pomůcky a každodenní dopravu do školy.

Využijte naše dlouholeté zkušenosti

AFS organizuje studijní pobyty už více než 60 let (v Česku od roku 1990). Máme několik generací spolupracovníků a naučili jsme se vypořádat s mnoha eventualitami, které naše studenty mohou potkat.