Zpět

Typ programu

Délka programu

Začátek / Konec programu

Cena

Dostupnost programu

Více informací

Roční programokolo 11 měsícůsrpen 2017 -
červen 2018
207.000 KčPřihlaš se!

otevřít +

Věk v době nástupu na program:

15 roků 0 měsíců - 18 roků 6 měsíců

Jazyková vybavenost: základní znalost tamního či anglického jazyka výhodou

Termín pro přihlášení: do 28. března 2017

Snad žádná jihoamerická země nemůže více rozjitřit představivost, jako Brazílie s jejími světoznámými karnevalovými oslavami, pulsujícími velkoměsty, pestrobarevnou hudbou a vášnivými fotbalovými fanoušky. Velmi brzy pocítíte rytmus samby, lambady, bosanovy a tropicalisma ve svém kažodenním životě a vaše hostitelská rodina vás přijme mezi sebe hned, jak překročíte práh jejich domu. V jedné větě – Brazílie je vzrušující!!!

Životní styl

Brazilci jsou velmi srdeční, přátelští a energičtí. Velmi důležitá je pro ně rodinná sounáležitost a udržují tedy úzké vztahy se širokým okruhem příbuzných. V typické brazilské rodiny matka pracuje a zároveň dohlíží na děti a spravuje domácnost, otec pracuje mimo domov. Od dětí se očekává, že budou pomáhat s domácími pracemi. Rodiny jsou zvyklé své děti, zvláště pak dívky, chránit. To se týká hlavně chození ven, kdy pro chlapce platí volnější pravidla než pro dívky. Od svých dětí rodiče očekávají, že je budou informovat o tom, kam jdou a s kým. To samé tedy také budou čekat od vás. Studenti AFS jsou umísťováni po celé Brazílii, většinou se jedná o rodiny ze středních sociálních vrstev. Brazilské hostitelské rodiny, stejně jako všechny AFS hostitelské rodiny na celém světě, jsou dobrovolníci a nedostávání žádné peníze. Otvírají svůj domov pro studenty, aby jim ukázaly život ve své komunitě a kultuře, a zároveň tak obohatily vlastní rodinný život.

Vzdělávací systém

V Brazílii jsou veřejné i soukromé školy. AFS studenti mohou být umístěni buď v druhém, nebo třetím ročníku střední školy se spolužáky ve věku od 15 do 17 let. Studenti navštěvují školní hodiny buď dopoledne nebo odpoledne. Mezi nabízené předměty patří portugalská a brazilská literatura, chemie, fyzika a biologie, matematika, zeměpis, brazilská a světová historie a tělesná výchova. Některé předměty jsou volitelné, jako jsou jazyky, umění a vaření. Studenti jsou zodpovědní za prezentaci výzkumné skupiny a očekává se, že se zapojí. Veškerá výuka, s výjimkou cizích jazyků, probíhá v portugalštině. Na začátku se vám může zdát náročné sledovat výuku a zapojit se, ale jakmile se naučíte více porozumět novému jazyku, škola se pro vás stane jednodušší, takže buďte trpěliví a tvrdě pracujte! Vzhledem k tomu, že neexistují obecné mezinárodní dohody o uznávání studia, může se stát, že vaše česká střední škola vám rok studia v Brazílii neuzná, přestože jej řádně dokončíte. Vřele proto doporučujeme prodiskutovat toto téma s odpovědným zástupcem vaší školy ještě předtím, než odjedete do zahraničí.


Jazyk:

portugalština

Měna:

real (R$)

Rozloha:

8 511 965 km²

Počet obyvatel:

191 908 598 obyvatel

BRAZÍLIE: Vašek, roční program

Co si představíte, když se řekne Brazílie? Fotbal, který tady má rád opravdu skoro každ&ya...

otevřít >