Co děláme

Vzděláváme a aktivizujeme lidi s globálním rozhledem

AFS připravuje a povzbuzuje budoucí lídry, lidi s rozhledem a hybatele změn. Studenti si díky AFS osvojují mezikulturní dovednosti zásadní pro život ve 21. století – schopnost se zapojovat, vést a efektivně spolupracovat v různých kulturních podmínkách. Naše programy mezinárodní výměny, vysílání studentů na zahraniční studia a dobrovolnické programy staví na propracované metodice mezikulturního vzdělávání, kterou do praxe převádějí proškolení dobrovolníci a zaměstnanci AFS.

Výměnné a studijní programy AFS 

Jsme průkopníky mezikulturního vzdělávání. Nabízíme výměnné programy pro studium středoškoláků v zahraničí, pobyty zaměřené na výuku jazyka, dobrovolnické zahraniční programy, studijní programy pro dospělé zahraniční stáže, výměnné programy pro učitele a letní/krátkodobé studijní programy.

Programy pro hostitelské rodiny 

Hoštění studenta AFS je prospěšným a smysluplným dobrodružstvím pro celou rodinu – sdílejte kultury, tradice a otevřete se novému způsobu nahlížení na svět.

Možnosti pro dobrovolníky 

Místní dobrovolníci AFS jsou hybnou silou našich programů a pomáhají na všech úrovních – podporují studenty a rodiny během mezikulturních výměnných pobytů, podílejí se na řízení a vedou na školách a v komunitách projekty, které ovlivňují svět kolem nás.

Programy AFS běží v

99

zemích světa


59

organizací zapojených
do sítě AFS


12 578

účastníků programů AFS


40 000

aktivních dobrovolníků AFS