Megavíkend je otevřen nejen pro české a zahraniční dobrovolníky AFS, hostitelské rodiny a učitele, ale i pro další externí účastníky.

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.       Více informací

MEGAVÍKEND SE KONÁ 6. - 8. 10. 2017

Místo konání: Biskupské gymnázium v Brně
Více informací se zde objeví během letních prázdnin.

O MEGAVÍKENDU

Víkend plný zajímavých informací, zábavy a nových přátel.

Megavíkend je mezinárodní vzdělávací projekt, který patří mezi nejdůležitější akce v AFS.

Během pátečního uvítacího večera, nabitého sobotního programu a nedělního odpočinkového dopoledne se účastníci ze všech koutů České republiky, ale i ostatních zemí Evropy, mají možnost navzájem seznámit a navíc se naučit něco nového.

Celý program je složen z workshopů a školení v českém i anglickém jazyce. Každý účastník má možnost si zvolit téma, které ho nejvíce zajímá a během kterého si osvojí nejen teoretické, ale hlavně i praktické dovednosti.

Těšit se můžete na kopec zábavy! V průběhu celého Megavíkendu je připravený doprovodný program, nespočet her a výlet po okolí.

Informace z přechozích ročníků:

ŠKOLENÍ

V sobotu jsme pro vás připravili 6 školení, 3 v češtině a 3 v angličtině. (Megavíkend 2016)

Mediální strategie a marketing

Anezka Kervitcerová
Zajímá vás marketing a využití medií pro reklamní účely? Na workshopu se dozvíte, jaké typy médií jsou u nás v poslední době nejpopulárnější a které značky zde za reklamu nejvíce utrácejí. Vyzkoušíme si, jakým způsobem se určuje cílová skupina a jak ji co nejefektivněji zasáhnout. Dále se podíváme na to, jak se tvoří marketingová strategie a jakou roli v ní hrají sociální média. Tento workshop se koná v češtině.
Doporučujeme pro externí účastníky!

From monthly contacts to monthly learning reflections

Eva Vítková
This training aims to empower support volunteers (contact persons) to conduct the newly designed Learning Reflection activities with AFS students that they support. Monthly Contacts and Learning Reflections are part of the newly designed AFS Student Learning Journey Curriculum and they give the opportunity to both the student and the support volunteer to deepen their learning experience. Participants of this training will familiarize themselves with the four Learning Focus Areas with 11 structured activities that provide practical guidance for volunteers on how to assist exchange students during their stay in the host culture.

Zvládání kritiky a řešení konfliktních situací

Michal Dubec
Během tohoto workshopu se prakticky seznámíme s tím, jak náš mozek reaguje na způsob podání kritiky (konkrétní reálná, obecná, manipulativní). Zformulujeme praktické zásady pro zvládání obecných a manipulativních kritik a vyzkoušíme si jejich použití v modelových situacích. Naučíme se rozlišovat základní typy chování během konfliktu (agresivní, pasivní, asertivní) a porozumíme tomu, pro které situační kontexty jsou vhodné a proč. Osvojíme si konkrétní principy předcházení a konstruktivního řešení konfliktů.
Doporučujeme pro pedagogy!

Práce s jinakostí v rámci kolektivu

Jana Buršíková, Adam Hanka
Jste pedagog či pracovník s mládeží a setkáváte se ve svém kolektivu s lidmi z různých prostředí, které vás nutí překonávat například kulturní nebo jazykové bariéry? Kladete si otázky, proč a jak s tímto tématem pracovat? V tomto workshopu definujeme kulturu v širokém slova smyslu: nejen jako umění, jazyk a jídlo, ale zejména jako soubor norem, hodnot a názorů, které utvářejí každého jedince. Získané znalosti vám dopomohou ke zlepšení kompetencí v oblasti mezikulturní komunikace a podpoře inkluze.
Přijďte si pro praktické rady a sdílejte s námi Vaše zkušenosti s jinakostí všeho druhu.
Doporučujeme pro pedagogy!

Cultural diversity in everyday life

Irene Manganini
„InterCultural Learning“. Is this expression completely new to you but sounds like something you’d want to know more about? Have you heard this before but would like to have a clearer overview of what it means? Come join this workshop: we will explore what this whole „ICL“ thing is about, why and how you might want to apply it to your everyday life. To us, culture is not just art and food, but more so to the norms, beliefs, and values that shape our identity. They affect our perceptions, attitudes, and assumptions about the meaning of what is being communicated.
No previous experience needed – just curiosity and enthusiasm! (and a passive knowledge of English)
Doporučujeme pro externí účastníky!

All Identities Matter: A Critical Look at AFS' Inclusiveness

Eleanor Šmejkalová
Have you ever felt that not enough effort was being made to turn AFS into a modern „all-inclusive“ organization? Have you ever felt that AFS disregards certain crucial topics? Or have you just wondered: „what the hell Gender Equality means? And why is everybody so crazy about it / scared of it?“ Then go ahead and sign up for this workshop. We will look at Gender Equality and its key concepts and discuss why it is so important to make EVERYONE feel equal. Taking part in this workshop you will have a great opportunity to have impact on the functioning of AFS as an organization. Make it a modern and inclusive volunteering organization and have visible impact on its every-day life.The idea is that a working group would arise from this workshop that would see to meeting the goals and objectives set forth in the workshop.

WORKSHOPY

V neděli jsme pro vás připravili 6 workshopů, 4 v češtině a 2 v angličtině. (Megavíkend 2016)

How to sell an idea

Kateřina Heroutová
Have you ever struggled with presenting your ideas to the others? Do you have problems with getting your message through? Do you want to sound more convincing and less unsure? Or do you already have some experience but you are keen on picking up extra tips? We will help you with that.
Whether you need to give a presentation at school/at work, assure the parents that yes, their children are as safe as they can be with AFS, pass an oral exam, convince your boss that you are ready for the promotion, or make your roommates believe that turtles indeed make the best pets, you need a skill set that this workshop will help you develop. We will look at the basic rules of successfully communicating one’s ideas to other people and we will also get some first-hand experience.

Workcamp- cesta k osobnímu i profesnímu rozvoji

Lucie Horaková
Jsi součástí 12členné skupiny z celého světa, dva týdny spolu pracujete, trávíte volný čas, poznáváte místní komunitu a poznáváte se v nevšedních situacích… Že ses během soboty dozvěděl/a mnoho o tématech zvládání kritiky a konfliktů, interkulturního učení, inkluze, prezentačních dovednostech nebo médiích? Workcamp je místem, kde všechna tato témata ucítíš naživo a že to někdy není jednoduché. Přijď se dozvědět víc o tom, jaký workcamp si vybrat, nebo proč se stát vedoucím workcampu u nás v Česku.

The Power of Circle

Eva Vítková
Meeting in circles (council) is an ancient form of communication and interaction in groups that builds positive relationships and gives equal opportunity for everyone to listen and to be heard. Circles can serve as a safe space that neutralizes hierarchical dynamics and brings diverse perspectives together. In this course, participants will first experience the “Way of Council” and the power of listening and speaking from the heart themselves and then explore various ways how circles can enrich their own life and learning and training environments.

Fundraising

Klára Kutišová
Fundraising má v AFS své nezastupitelné místo, myslíme si však, že jeho role zatím není taková, jaká by měla být. Na tomto workshopu se budeme nejenom učit, jak na to, ale hlavně společně přemýšlet o tom, jak na to v rámci AFS. Výstupem workshopu nebudou vyškolení fundraiseři, to ani po třech hodinách není možné. Výstupem bude první krok na cestě k ucelenější koncepci toho, jak se k fundraisingu v AFS v budoucnosti má přistupovat: aby naši dobrovolníci věděli, kdy a jak mohou za AFS vystupovat, na koho se v rámci naší organizace mohou obracet a jak komunikovat s potenciálními donory. Připojte se k nám a podílejte se na vzniku ucelenější strategie do budoucna!

Výuka brazilského tance forró

Iwona Pawlusiow
Přijďte na skvělý workshop brazilského tance vedený tanečníky a lektory ze skupiny Forró Prague! Forró vytváří skutečné spojení mezi lidmi a přináší nezapomenutelný zážitek v brazilském rytmu! Není potřeba žádná předchozí znalost tohoto ani jiného latinskoamerického tance, jen nadšení a ochota poslouchat rytmus : )

Identita v globalizovaném dnešním světě

Anna Kremláčková, Julie Vohryzková
Lasagne! Máte rádi italskou kuchyni? Chceš se dozvědět co mají lasagne společného s identitou? A co to vlastně identita je, co ji ovlivňuje a co tvoří? Tak se určitě zúčastni našeho nedělního worshopu! Budeme hledat odpovědi nejenom na výše zmíněné otázky. Simulační hra, různé pohledy na věc, rozhodně nic neakčního. Výběr toho nejlepšího z letošního Chapter Exchange v Belgii. Nebylo testováno na zvířatech pouze na dobrovolnících.

REGISTRACE

Nejste dobrovolníkem AFS a chcete se účastnit Megavíkendu 2016? Napište na sandra.hamissova@afs.org!

Registrační formulář pro účastníky je otevřen do 14. října 2016.
V letošním roce můžete nově účastnický poplatek v rámci registrace uhradit pomocí platební karty nebo bankovním převodem. Nezapomeňte, že všechny položky formuláře jsou povinné.
Kupte si svou „vstupenku“ na Megavíkend už dnes.

Přihlásit se (2016)

liberec

Místo konání

(Megavíkend 2016)

Adresa

Gymnázium F. X. Šaldy,
Partyzánská 530,
Liberec

Kudy kam

Informace o cestě včas dodáme.

Stravování

Snídaně, obědy, večeře i svačiny jsou připraveny školní jídelnou gymnázia.
Myšleno je i na vegetariány!

Ubytování

Ubytování je zajištěné v tělocvičně gymnázia nebo ve vyhrazených třídách rozdělených na tiché a hlučné spaní. Dostupné je taktéž ubytování za poplatek v blízkém okolí.

Program

Pátek | Friday
16:00 – 19:00 Příjezd a registrace Arrival & Registration
18:30 – 20:00 Večeře Dinner
20:30 – 21:00 Oficiální zahájení Official opening
21:00 – 22:00 Seznamovací hry a aktivity Icebreakers & games
Sobota | Saturday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Sobotní track – 1. část Saturday track – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Sobotní track – 2. část Saturday track – part 2
12:30 – 13:00 Skupinové foto před školou Group Photo
13:00 – 14:00 Oběd Lunch
13:30 – 15:00 Prohlídka města Trip around Liberec
14:00 – 15:00 Hry v tělocvičně Games in the gym
15:00 – 16:30 Sobotní track – 3. část Saturday track – part 3
16:30 – 17:00 Coffee break Coffee break
17:00 – 18:30 Sobotní track – 4. část + Evaluace Saturday track – part 4 + Evaluation
18:30 – 19:00 Prezentace výstupů Output presentation
19:00 – 20:00 Večeře Dinner
20:30 Večerní program Evening program
02:00 Škola se uzamyká The school’s main door closes
Neděle | Sunday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Nedělní workshop – 1. část Sunday workshop – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Nedělní workshop – 2. část Sunday workshop – part 2
12:30 – 12:45 Prezentace Domu Zahraničních Služeb Presentation of the Dům Zahraničních Služeb
12:45 – 13:00 Student + host family learning journey curriculum Student + host family learning journey curriculum
13:00 – 13:15 Oficiální zakončení Offcial closing
13:15 – 14:15 Oběd a evaluace Lunch & Evaluation

Víte že....?

Čísla vždy hovoří za vše! Podívejte se na to nejzajímavější z historie Megavíkendu.

9

PROBĚHLÝCH ROČNÍKŮ

595

ZAPOJENÝCH ÚČASTNÍKŮ

24

ÚČASTNÍCKÝCH ZEMÍ

65

REALIZOVANÝCH WORKSHOPŮ

Časté dotazy

Účastnický poplatek zahrnuje ubytování, stravování, dopravu do místa konání a zpět a všechny školící materiály.

Poplatky s finanční podporou ze strany AFS Mezikulturní programy, o.p.s. umožňují kvalitní realizaci celého projektu včetně možnosti přizvat i zahraniční účastníky.

Váháte, zdali je tato akce určená právě vám? Obáváte se, že nikoho neznáte? Zahoďte všechny pochybnosti a přijeďte se podívat!
Megavíkend vás zaručeně nadchne hned z několika důvodů…

1) jedná se o jednu z největších vzdělávacích akcí AFS z celé Evropy
2) workshopy a školení vedou zkušení školitelé z praxe
3) seznámíte se se spoustou zajímavých lidí nejen z České republiky
4) a mnoho dalšího

Projekt začal již v roce 2007, kdy se tým mladých dobrovolníků AFS rozhodl uspořádat vůbec první ročník této vzdělávací akce. Cíl Megavíkendu je neměnný – spojit mladé lidi z celé Evropy a umožnit jim se vzdělávat, sdílet své znalosti, zkušenosti, tipy a triky, a podílet se tak na rozvoji naší společnosti. Každý rok do České republiky zavítá více než 120 účastníků z různých zemí světa. Přidejte se letos i vy …

Kontakt

Máte otázku nebo si nevíte rady?

Kontaktujte nás na naší emailové adrese megavikend@afs.org nebo se s námi spojte na Facebooku.

Tešíme se na vás!

Partneři