Rozhodli jste se stát hostitelskou rodinou? 

Není to nic složitého. Zde najdete jednotlivé kroky, které Vaši rodinu čekají před hoštěním zahraničního studenta. Potřebujete-li k rozhodnutí ještě další informace, kdykoliv se na nás obraťte. Rádi zodpovíme Vaše dotazy.

1. Přihláška pro hostitelské rodiny

Přihlášení do hostitelského programu začíná vyplněním kontaktního formuláře. Po prvním zkontaktování a vzájemné domluvě o Vašich možnostech hoštění, Vám zašleme přístup do online přihlášky. Na základě vyplněných údajů Vám pomůžeme vybrat AFS studenta, který by se shodoval s Vašimi představami (kontinent, pohlaví, délka hoštění…) a dle našich zkušeností se nejlépe hodil do Vaší rodiny. 

2. Osobní setkání

Po dokončení přihlášky se s Vámi spojí AFS dobrovolník, který Vaši rodinu ve smluveném termínu osobně navštíví. Setkání a rozhovor slouží k oboustrannému seznámení. Dobrovolník, který je ve většině případů zkušená osoba z řad bývalých hostitelských rodičů, poskytne Vaší rodině informace o AFS, hostitelském programu a také své osobní zkušenosti z hoštění.
 

3. Výběr AFS studenta

Po osobním setkání ve Vaší rodině, Vám poskytneme krátké životopisy několika AFS studentů. Sami se pak rozhodnete, který z nich by nejlépe odpovídal představě o novém členu Vaší rodiny. 

4. První kontakt

Po oboustranném potvrzení hoštění Vám zašleme úplnou přihlášku AFS studenta s detailními informacemi. Poté již můžete navázat svůj první kontakt.

5. Informační setkání

Během měsíce července a srpna proběhne na třech místech České republiky jednodenní informační setkání pro nové hostitelské rodiny, během kterého se seznámíte s AFS dobrovolníky i ostatními hostitelskými rodinami. Cílem tohoto semináře je předání dalších důležitých informací a samotná příprava na hoštění nového člena rodiny.

6. Hoštění a s ním spousta nových zážitků a zkušeností může začít!

Zapojení do hostitelského programu je možné kdykoliv v průběhu roku.