Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci

Každý rok najde v Česku hostitelskou rodinu přes 70 studentů z celého světa. Ti přijíždí na dobu 3, 6 nebo 10 měsíců, které tráví se svou novou rodinou. Každý student během svého pobytu navštěvuje střední školu v místě bydliště a učí se tak poznávat českou kulturu, jazyk i zvyky. Jaké to je hostit zahraničního studenta a co tato zkušenost rodinám přináší?

Hoštění oživilo a ozvláštnilo život naší rodiny

Se studentem v rodině bylo najednou víc důvodů cestovat, poznávat a zažívat nové věci. Pořád jsme měli co dělat a o čem mluvit. I po jeho odjezdu nám tato aktivní energie vydržela.
Jana Kousalová, Kbelnice u Jičína,
její rodina hostila Brazilku, Němce, Španěla, Chilana a Thajku

Zážitky se studenty přinesly radost, krizové momenty poučení

Jasně, že při hoštění je třeba přeorganizovat život rodiny a že ztrácíte kus svého pohodlí. Ale to si musí každý rozmyslet, jestli dá přednost pohodlí nebo pomoci dobré věci a získání neopakovatelné zkušenosti. My jsme se rozhodli pro to druhé a i když přišly i mrzutosti, stejně byly pro nás přínosné a poučné.
Ivo Šmelhaus, Zvole,
jeho rodina Japonku, Dána a podvakráte Brazilku

Hostit studenta je obrovská škola sociálních dovedností

Hoštění v rámci AFS je škola pro studenty i hostitele. Jak my, tak naši studenti jsme se učili chápat toho druhého a vycházet spolu. Díky této zkušenosti máme určitě lepší vztahy s lidmi. Bez AFS studentů bychom vlastně byli strašně malá, uzavřená rodina.
Štěpánka Tetourová, Tlučná,
její rodina hostila Japonku, Rusku, Chilana a Australanku

Hoštění studentů dodalo našim dětem odvahu ke komunikaci

Naše hostující studentky pokaždé rozhýbaly dění v rodině. Máme 5 dětí. S každým hoštěním naše děti získávaly více sebevědomí, odvahy komunikovat a vyjadřovat co cítí. Jsem rád, že jsem jim poskytl zahraniční zkušenost už v dětství.
Marek Staša, Radošovice,
jeho rodina hostila Chilanku, Thajku a Rusku

Staňte se hostitelskou rodinou již letos!

Podívejte se, kteří studenti hledají svou českou rodinu...

       Asie Severní Amerika Jižní Amerika        Afrika  Evropa

Hoštění studenta je jako výchova vlastního dítěte. Jen scuknutá do jednoho roku...

Pobyt studentů v naší rodině připomínal zrychlený život se vším všudy. Příchod do rodiny, učení prvních kroků, slov a pak dětství. Kolem půlky pobytu přijde puberta a po ní návrat k pohodě a nakonec vypuštění  do světa. Hodně mi to dalo pro vztah s vlastními dětmi.
Hela Hronová, Lázně Bělohrad,
její rodina hostila Turka, Itala a Mexičana

Prostě mě těší svět

Těší mě, že do intimity naší rodiny je ochoten vstoupit student z opačného konce světa a my jsme schopni ho přijmout a chovat se k němu jako k vlastnímu. A že na jiném konci světa je úplně jiná rodina, která je ochotna a schopna udělat totéž pro mého syna. Mám prostě dobrý pocit z toho, že v mnoha ohledech je svět, nad nímž často lámeme hůl, ještě normální.
Helena Voverková, Vokovice,
její rodina hostila Mexičana, Brazilce a Chilana

Díky AFS mám velkou rodinu. Cítím se jako součást celého světa.

Je pro mě čistá radost být s lidmi, proto jsme rádi již vícekrát přijali studenta na čas do rodiny. Ráda se družím a hoštění a práce v AFS mi tuto radost poskytuje. Studenti, které jsme hostili, zůstali součástí naší rodiny i když se vrátili domů. Je skvělé, že je na světě o pár lidí víc, kteří na nás budou vždycky myslet.
Petra Ferjenčíková, Choltice,
její rodina hostila Japonce, Němku, a mnoho dalších studentů po kratší dobu

Zaujal vás hostitelský program?

Přečtěte si jak na to...

                                   Chceme hostit!             

Večery byly tak živé, že jsme zapomněli na televizi

Se studenty pokaždé přišla taková spousta témat, že jsme měli neustále o čem povídat. Každý den přinesl něco nového. Doteď nám doma tato živá atmosféra vydržela!
Hela Hronová, Lázně Bělohrad,
její rodina hostila Turka, Itala a Mexičana

Ovlivnilo to přístup k výchově mých vlastních dětí

Díky hoštění studentů mám daleko větší nadhled. Dala jsem svým dětem více svobody a stokrát se to vrátilo. Nebýt této zkušenosti, měla bych strach pustit děti do světa. Ten strach už nemám.
Petra Sejfová, Mořina,
její rodina hostila studenty z Venezuely, Hongkongu a Brazílie

Hostil jsem, protože jiní hostili moje dítě

Můj syn studoval s AFS rok v Německu a žil v rodině, která mu poskytla přátelské zázemí. Cítil jsem potřebu, abychom tuto dobrou vůli „poslali dál“ a zase my nabídli přístřeší zahraničnímu studentovi. Jedině tak bude celý systém dobře fungovat. A za to díky...
Petr Kouřim, Plzeň,
jeho rodina hostila Brazilce

Energie mladých lidí mě dobíjí

Obdivuji statečnost studentů, kteří se takto mladí vydají sami do světa. Jsou zvědaví a zvídaví, všechno je zajímá a všechno je pro ně nové. S takovými lidmi jsem vždycky ráda.
Jana Kousalová, Kbelnice u Jičína,
její rodina hostila Brazilku, Němce, Španěla, Chilana a Thajku
Byl to nejkrásnější rok mého života!

Za rok naše rodina zažila tolik, kolik zažijí jiné za celý život. Sblížili jsme se, naše děti studenta Nicka přijaly za sourozence a on si dodnes užívá luxusu mít dvě rodiny. Nick si u nás uvědomil svůj potenciál a to, co v životě chce. Jsem moc ráda, že jsem u toho mohla být. Nikdy na to nezapomenu!
Marjánka Šikolová, Šalandy na Příbramsku,
její rodina hostila studenta z USA